Jdi na obsah Jdi na menu
 


Intenzivní kurz s Artýskem

4. 8. 2009

Pátek 7. 8. 2009

Ráno jsme měli skoro hodinu a půl zpoždění a zapomněli jsme si s sebou na hřiště vzít morál. Teda já zapomněla. Místo toho jsem si vzala Bubu a nechala ji pořádně vylítat s ostatními psíky, kteří všichni bez výjimky jsou nejmíň o 20kilo těžší. Bubáček byla náramně spokojená a Artýsek alespoň nemusel cvičit. Zkoušela jsem svoje dvě zlatíčka vést současně u nohy to vám byla podívaná. Řvoucí Artýsek hecuje Bubu a ta do něj kouše, Artýs jí to vrací, ona mu to vrací, Artýs jí to vrací...:o))). Sranda veliká. Trpaslík dostane ještě jedny basiky a hurá do pokročilejch s Artýskem. Tohle se budou muset naučit jako víno, ale kdy k tomu dojde...? 

Obrazek

Fotky zde... 

Čtvrtek 6. 8. 2009 

Obrazek

Zase jsme trochu poslouchali a trochu agilitili a zkoušeli si, jaký to je být pes a jaký to s náma má pes vlastně docela těžký, když jsme většinu času tak málo čitelní. Jsou to báječný dopoledne a nebýt rostoucí utahanosti z brzkého vstávání, klidně bych pokračovala další týden!

Fotky zde...

Středa 5. 8. 2009

Třetí den bývá kritický, ale moc nebyl. Zkoušeli jsme další agility překážky a taky hodně poslušnosti a pětiminutový odložení, který (a teď vychloubání...) Artýsek vydržel s Tori jako jedninej celou dobu!!! Nevstal, i když kolem něj pejsci vstávali a pobíhali! Je to hrdina. 

Obrazek

Fotky zde...

Úterý 4. 8. 2009

Počasí se umoudřilo a dalo se cvičit na hřišti. V první části poslušnost a v druhý polovině něco málo z agility. Další plán je naučit psíka na parkuru vpřed a směrování do stran. Je toho jako máku, ale času je spousta:o). Jestli to takhle bude vypadat každej den, tak se mi z toho psík zblázní, jak ho budu honit:o)! Artýsek už krásně reaguje na přivolání - i od atraktivní fenky a do rvačky se přestal vrhat a dává mi tak vteřinu dvě, abych stihla zareagovat a vymyslet nějakej povel (v ideálním případě "NE, KE MNĚ!", v méně ideálním kenemě!:o). Fotky zde... 

Obrazek 

Pondělí 3. 8. 2009 

Počasí je fakt mrcha a tak jsme první den nemohli zůstat na hřišti a hned se vydali do lesa. S tím, že tohle nás nemine, jsem ráno nasedala do auta a příliš se mi nechtělo. Už jsem to psala, ale znova: Artýsek se chová v lese na tom krátkým voďáku jako debil a to tak, že hodně. Ale říkala jsem si, že to nevzdám hned první den! Na hřišti nás čekala příjemná sestava sedmi dalších pejsků a z toho jenom jeden kluk, takže z toho žádný větší stres neplyne (on už teď neplyne ani kdyby tam těch psů bylo 20, ale stejně je to takhle fajnový). Zmoklej les nevoní tak intenzivně jako obvykle a tak se Artýsek choval celkem obstojně (v rámci svých možností). Zkoušeli jsme následování a taky nějaký stopy a vyhledávání vůdce a tři hodinky utekly jako voda. A to doslova:o). Artýsek je šikulka a ví k čemu má pes nos a umí ho na povel začít používat. Budu muset začít trénovat stopy ať se posuneme zase o kousek dál. Maruška toho nemohla v takový slotě moc nafotit, ale pár fotek je zde... 

Obrazek