Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlídání Bohunovic smečky

6. 11. 2010

Sedím u úplně jinýho stolu než obvykle a datlím na úplně jiný klávesnici. Na klíně mi leží černobílej foxlík, dveře hlídá černej vlčák a v pelíšku chrní šedivej kříženeček čehosi. Za chvíli se vydám po schodech nahoru, abych mrkla na dalších šest foxlů, pět ještě úplně trpasličích a jednu dámu ve středních letech. Hlídám zbytek Bohunovic smečky. Hnědý komando odjelo a je tu klid, jakej si nedovedete představit.

Mám několik zážitků, který musí ven. Dopoledne jsem vzala ven Bárta na dlouho slibovanou vycházku. Bartenka je velikej černej vlčák, kterej budí minimálně respekt. Ještě nedávno jsem se bála vlézt do dveří, kde stál on a nedejbůh se k němu přiblížit. Teď na mě vyvaluju teříška a bruká, abych ho hladila. Vzala jsem si stopovačku a vydali jsme se jenom sami dva s Bartenkou na vycházku. Ze začátku jsem byla trochu nervní. Koneckonců neznám všechny Bartovo reakce a taky je ho pěknej kousek. Jenomže už po pár metrech jsem se uklidnila, nervozita a stres odpadly a užila jsem si neskutečný venčení. Těžko to popisovat. Když jdu s Artýskem jsem neustále ve střehu, starám se vodítko, případně monitoruju obzor, jestli se někde neobjeví nějakej pes a tím i možnej problém. To beze sporu čistí hlavu třeba od pracovních záležitostí. S Bartem se tohle nedostavilo ale hlavu to čistilo taky. Klid jsem si podepřela tou stopovačkou, kterou v podstatě bylo potřeba jenom pro mě. Bart se držel na dýlku šňůry a když se začala přizvedávat, tak prostě zastavil a počkal až ho dojdu a pak pokračoval. Celou dobu jsem měla pocit neskutečný pohody a takovýho zvláštního něčeho jako že bych s ním mohla cokoliv - klidně vylézt na Everest a on by tam byl a pomáhal by a byl by oporou... Nevím, bylo to prostě úplně něco jinýho. Možná jeho bohorovným klidem nebo tím jak je velkej, máte vedle něj pocit, že všechno na světě je v pořádku. Po vycházce si šel lehnout ke mně na sedačku a s hlavou na klíně usnul.

Z druhý strany se přitulila Barča. Nikoho jinýho jsem si ven s Bartenkou nedovolila vzít. Jeden prostě nidky neví a Baruška je už babička. Nahluchlá, přisleplá a taky trochu pojančená. Vezmu jí navečer ven na flexině. p1110308.jpgJe tu v tý smečce ztracená, protože psům nerozumí. Nechápe jejich chování a divný zvuky a vůbec. Navíc ti psi jsou foxlové a to je ještě navíc hromada nezkrotnýho temperamentu... Možná by jí jinde bylo líp a nebo taky ne. Prožila tu celej život, třeba by jí ty puntíkatý hovádi chyběli. Miluje tulení a taky kdykoliv může, lehne si tak blízko, jak to jenom jde. Jenomže přílišný mazlení v ní dmýchá hrdost a potom chce na hiertarchii výš a to nebývá dobrý... Jenomže já tu jsem jako dočasnej bořič a tak bořím a Barča je vydrbaná k smrti. Je to veselej pejsek, kterýmu po kastraci zbyly jenom sklony k hysterii. Všechno kolem ní prošlo nějakou změnou, jenom ona zůstala štěnětem a to není dobrý pro nikoho, natož potom pro psa.

Dolů občas vezmu na návštěvu Eldu. Štěňátka má podruhý a tak je holka šikovná nad věcí a je ráda i jinde než u malejch usurpátorů.  Ale ven se mnou nepůjde. Přeci jenom je to daleko. Štěňátka se Eldě a Uriškovi povedli. Jsou krásně barevný a dovedla bych si představit, že si za tři měsíce beru domu Cácorku, ale nedovede si to představit Bubíš:o). Chodím nahoru málo. Je mi líto, že žádný nebude moje...

Poslední člen zbytkové smečky je Babetka. Myslím, že Pavlína mohla s dalším štěndem počkat, ale to není moje věc. Takže Babetka, samostatná jednotka. Ve srovnání s Bubíškem je to vtělený sebevědomí. Je zajímavý, jak Pavlíniny psíci preferují úplně jiný věci než ti moji, ale jsem si stoprocentně jistá, že kdybysme si je vyměnily, za nějakej čas by její expsi preferovali naše hry a náš způsob života, zatímco moji expsi by si zvykli tady ve Stráži a na všechno, co život tady obnáší. Živě si dovedu představit, jak se Indulka se mnou rve o kus uzlu, Urišek k chcípnutí aportuje míček nebo Babetka utíká s nějakým hnusem v držce. Na druhou stranu vidím Artýska, jak nahání zvěř a Bubíš cvičí neustále dokola třeba zony nebo náběh do slalomu.