Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jizera říjen 2010

13. 10. 2010

Měla jsem v plánu zevlounský kafíčko v teple domova. Ovšem díru v plánu mi udělal kafíčkovej kumpán, kterej zpanikařil přicházejícím sněhem.:o). Co teda s načatým dnem? 

p1110206.jpg 

Počkali jsme na Míru a vydali se směr Smědava, cíl Jizera. Cesta byla příšernější než obykle. Říčka opravdu udělala co bylo v jejích silách, aby zdemolovala cokoliv, co se jí přiblížilo.

Na Smědavě jsme zaparkovali a vydali se už jednou vyzkoušenej okruh, ovšem tentokrát opepřenej o výstup na Jizeru. Sluníčko už skoro zapadalo a nahoře bylo nádherně! 

p1110227.jpg 

Psíci byli naprostou většinu času čapnutí na caniscroskách a nemám ani zbla pocit viny, že se psíci "nevyběhali". Venku jsme byli přes čtyři hodiny a oba teď leží jako mrtvoly různě po bytě. Myslím, že důležitější je psa zaměstnat, než ho nechat zevlovat a myslet si, že to psík potřebuje. K čemu byli psi vyšlechtění? K zevlování? Chvíli jsem je nechala navolno po cestě nahoru na Jizeru a to jenom proto, že po kamenech se nešlo úplně skvěle a nechtěla jsem Artýska strhávat zpátky do různých děr a výmolů. Kluk se choval naprosto vzorně.

Úplně na vrchol vede pár žebříků, které psíci nedokázali překonat sami, ale mám pocit, že kdybych Artýskovi nechala dost času, cestu by si našel... Bubíšek je oslík a poskakovala by na místě, kde jsem jí nechala a pokňourávala. Výšek se ani jeden foxl nebojí. 

p1110271.jpg 

Výlet to byl krásnej!!!

Venku už přituhuje a nahoře byla zima pořádná, tak se jdu podívat po rukavicích...

Všechny fotky tady.