Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konečně volná sobota

19. 10. 2010

Po delší době nebylo na víkend naplánováno NIC! Prostě zevluňk jak se patří. V sobotu dopoledne nepršelo, tak jsem se pokusila vzít celou bandu na hřiště. Míra byl pověřen pomáháním při výcviku a psi byli pověřeni posloucháním. Nějak se nepovedlo nic, zato jsme se nasmáli jako dlouho ne. Z hřiště jsme si teda cvičící zážitky neodvezli žádné, ale z následné procházky po louce jsme se těšili ještě tři dny.

Jednak jsme potkali pět! srnek, kterých jsem si naštěstí všimla dřív já než psík Artýsek a po cestě zpátky bylo potřeba lovit ptáky vysoko na obloze a taky se spokojeně procházet navolno. jsem neskutečně blažená, jak Artýsek krásně reaguje, i když musel vědět, kterým směrem ta skoro parohatá zvěř byla.

Raději video nezvětšujte, kvalita není nic moc, ale dvě utíkající příšery vidět jsou.

Agility na balicích hnijícího sena bylo sladkou tečkou:o).

p1110296.jpgp1110298.jpg

Neděle se nesla ve znamení postele a jídla až do dvou hodin. Ve dvě jsem zabalila psíky a vydala se na hřiště do Stráže pěšky. Bylo krásně a na cyklostezce byly haldy lidí a cyklistů a kočárků a nejmíň čtyři lidi na mě v úžasu hleděli, jak ti moji psi poslouchají:o). Všechny psy jsme minuly na povoleným vodítku. Totiž na cyklostezce jsem vyhlásila stav částečného volna. Artýsek byl na osmimetrový Bubíškovo flexině a přísahám, že ji ani jednou nevymotal celou. Je to ťutínek. Bubíšek byla na volno úplně a jelikož si byla zcela jistá, že disponuji kapsou plnou ňamiček, poslouchala jako hodinky. Při každém "ke mně" jsem měla v předsazení dva psíky a lidi se nestačili divit. Jsem na nás pyšná. Skvělý pocit z liberecké části cesty totálně rozbila část ve Stráži. Za KAŽDÝM plotem je řvoucí pes a plot je ta lepší alternativa. Některé domy pro jistotu plot ani nemají, ale psa jo. Máte zahradu? Pak je potřeba mít psa. Plon neplot. Zájem nezájem. Když se na nás přišel podívat z takový jedný zahrady labrador, kterej si hrát opravdu nechěl, byla jsem trochu naprdlá. Do Stráže už zase dlouho ne!