Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva Liberečáků

p1100818.jpgJeden den mě napadlo napsat Pavlíně a ta tu hnedle druhej den byla i se vší parádou:o))). Vší paráda tentokrát byla Uriš, Babetka a kluci. Já si nechala jenom Bubíška, neboť Artýsek má na Uriška jasnej názor - je to cizák a hejsek, kterej se nastěhoval k jeho fenkám a leží mu v jeho Bohunovic obejváku a proto je potřeba ho zabít. I když pořád mluvíme o Artýskovi, je znát, že málokoho tolik nenávidí jako zrovna pana  v.d. Bismarckquelle. Takže Artýsek si užíval jirkovský zahrady. Wotrafku jsem nechtěla stresovat dalším dlouhososatým trotlem, kterej se k problematice snášení může stavět velmi proměnlivě a umístila jsem ho k babičce. Zůstala mi jenom neskutečně skvělá Bubu a čekali jsme na příjezd seveřanů.

p1100830.jpgAby psi i děti způsobili pokud možno co nejmenší škody, nabila jsem program k prasknutí:o). Nicméně Urišek stihl prolítat celou zahradu včetně zakázaných zón, najít fakt smradlavou mrtvolu myši a vyválet se v ní, vyčmuchat díru v plotu, o který se nevědělo a vůbec se všelijak foxteriérsky bavit...:o).

Měla jsem pocit, že tatínka by i na tu dálko mohlo trefit, takže jsme záhy vyrazili směr Chomutov - lesopark. Psi tam smí a letos jsem tam ještě nebyla... Lesopark nezklamal, ale bez Artýska to nebylo ono:o))). Nikdo nikoho pořádně nelovil, nevřval, nerval se na vodítku do nikam ale o to víc intenzivně...! Bubu poštěkávala na oslíky a koníky a ovečky a nebýt jí, Urišek by to všechno zahrnul do sekce NEMYŠI=NEZÁJEM a neprojevoval by se nijak.p1100789.jpg Babetka to taky nijak výrazně neřešila, ovšem vlci jí donutili vydávat neskutečný zvuky:o))).

Počasí nám přálo a myslím, že jsme park celkem vybydleli, včetně velbloudů a prolejzaček a vlčí nory a nanuků. Kdybyste ovšem čekali unavený foxlíky, byli byste krutě zklamaní. Urišek hned po příjezdu dál prováděl všechny nejaponský činnosti ještě o něco horlivěji, Babetka ho u toho honila a Bubíšek je chodila pozorovat z dálky, jestli se náhodou neděje něco bez ní. Dělo, ale s bolavou packou si to dvakrát rozmyslíte...

p1100810.jpgDobře jsme se najedli, uložili děti, vypili víno a šli taky na kutě, aby nás ráno mohli hafíci vzbudit v pěkných půl šestý, do šesti nás opravdu vykopat z pelechů a v osm znova usnout a nechat nás bloumat po bytě a zahradě. Na ráno jsem naplánovala výsypky ať taky Pavlína ví, o čem mluvím... Po lovecké stránce se výsypky povedly skvěle. Psi čuchali stopy srnek, plavali, slídili a já nevím, jak se všechny ty kraviny jmenujou a nakonec jsme opravdu našli mrtvou srnku - ležela tam na boku a nic neříkala. Psi jí očuchali, bez zásahu by se o ní servali, a šli jsme dál. Cesta to byla fakt dlouhá a ke konci jsme toho už všichni měli plný zuby, včetně psíků. Babetka se nesla, Urišek zpomalil a přestal myšovat a Bubíš si při každým zastavení lehala a odpočívala.

p1100805.jpgKdyž jsem liberečáky vyrazila na mráz, dojela jsem si pro Wolfíka, přijel mi Míra s Artýskem a vydali jsme se na menší okruh na výsypky ještě jednou, aby se i ta šílenější část smečky vyvenčila. Otupělá z dopoledne jsem nechala Artýska na volno celou cestu a on nikam neodešel, jakokdyby tušil, že bych ho v mým stavu určitě nevolala a vůbec v žádným případě nehledala. Bubíšek spala ,s přestávkama na čůrání, celej zbytek dne, včetně noci a ráno se nechala vynést na čůrání a kakání až v deset.

Pavlíniny fotky a povídání najdete zde.