Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pražská ZOO

18. 8. 2009

V úterý jsme se konečně vydali do Prahy poznat krásy tamní ZOO. Krásná pravděpodobně je, ale přes ty davy lidí to prostě nebylo vidět. Ale ve všem ostatním nám přálo štěstí! Parkovací místo krásně u brány a ještě navíc bez placení (a na vyhrazeném místě, takže jsem ani neměla výčitky). Dlouhá ale celkem odsýpající fronta na lístky a nakonec i celkem slušně se chovající naši psíci:o)! Škoda jen, že zvířátka nebylo vidět:o))). Přeháním, ale lidí bylo opravdu mnoho a tak padlo jediné možné rozhodnutí, že jakákoliv další návštěva se bude odbývat mimo hlavní sezónu, za hnusného počasí ve všední den dopoledne. Těžko tedy říct, jestli vůbec kdy nějaká další návštěva bude:o).

  Obrazek

 Artýsek je zoologický mazák a tak u výběhů už jenom kníkal a myslím, že zvířenu nijak nerušil. Bubíš je srábek a tak pobíhala kolem s metrovým odstupem, občas přihopsla blíž a hned zase odhopsla. Tudíž ani ona nikoho nerušila. Psíci do ZOO smí, ale už nesmí do pavilónů a různých pro lidi otevřených výběhů. Nemůžu si pomoct, ale děti jsou teda mnohem větší škodiči než kterýkoliv pes, kterej kdy ZOO navštívil. Ono totiž pravděpodobně není možné potkat v ZOO psa hajzla, protže takoví si lidi s sebou nevezmou! Mnohem větší pravděpodobnost je potkat již zmíněné dítě hajzla a těch tam bylo nepočítaně (ty si lidi s sebou kupodivu vezmou). Řvoucí se střídali s ječícími a ti s otravujícími. Do toho útočící matky s kočárky - používají kočárky místo radlice a evidentně jsou tolerovány a v neposlední řadě úporní důchodci. Na stejném levelu se už uhnízdily jenom vosy. Holky poznaly, jak slastný je v ZOO život a vezly by člověhu i do pusy, pokud jí má dostatečně opatlanou od zmrzliny. 

  Obrazek 
 No, zpátky k hafíkům. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že na flexinu to opravdu není a připla jsem Bubíška na krátký pružící vodítko (ono se tomu říká /kaniskrosová/ šňůra, ale to netuším, jak se píše a nehodlám to zjišťovat), pak mi chvíli trvalo, než jsem o prospěšnosti mého chování přesvědčila Míru a pak už začala o trochu větší pohoda. Zvířátka se v týhle ZOO mají asi fajn - veliký výběhy a zároveň trocha soukromí. Měli tam spoustu různých exotů:o), ale Bubíše nakonec stejně nejvíc zajímaly klasický kačenky a Artýsek se nejvíc rozkníkal u jelenů:o))). 

 Obrazek

  Shrnuto podtrženo. Do pražské ZOO jo ale ne o prázdninách a s namasírovanými nervíky, neboť jsem několikrát zaslechla, že do ZOO se chodí jako že na vycházky (s dětmi i se psy), protože kam jinam v Praze jít? A ještě jedna věc - připravte se orpravdu na všechno, protože pražští kynologové chodí do ZOO socializovat svoje psíky. Kdybych je tam potkala s Artušem, asi bych dobrovolně skočila k tygrům! 

Fotky dodám a pak budou zde, ale moc jich není, protože jsem měla plné ruce práce a na focení prostě nebyl čas.