Jdi na obsah Jdi na menu
 


První cyklovýlet

26. 3. 2010

Nějak mi jaro leze na mozek a mám pocit, že bych měla být venku. Samozřejmě se psama. Včera jsem to vyabsurdovala až na vytažení kola ze sklepa a výlet nahoru na Oldřichovské sedlo (autem) a dál po Viniční  s odbočkou na modrou (kolo). Psíci běželi první část cesty nadšeně, netušíce, že sil bude ještě potřeba. Jelo se krásně! Artýsek mě celou cestu přepychově táhnul. Bubíšek se plácala všemožně kolem nás, ale na posledních 4 - 5kilometrech už ťapala přímo za kolem a myslím, že toho měla plný kšandy. Nikolivěk zavilec Artýs, který by běžel nevím kam, než by chcípnul.

Obrazek

Takže jsme začínali na Oldřichovským sedle (je tam hospoda:o), vydali se po Viniční. Po pár kilometrech (cca 2 - 3) jsme sjeli doleva po modrý a docela prudkou cestou s nepříjemnými odvodňovacími kanály sjeli před Ferdinandov, tam se z modrý odpojili prudkým otočením vpravo, minuli jenom jeden plot se řvoucím vlčákem a po pár odporných metrech lesem se zase prudce doprava napojili na Viniční a po tý jsme dodrandili až zpátky k autu. 

Obrazek

Myslím, že jsme vytvořili tak 15-ti kilometrový okruh po lesních cestách a šotolině. Kolo jsem tlačila jenom párkrát a to z prudkého kopce (nejsem nijak offroadově zdatná) a jednou na velmi rozbahněné cestě v lese. Nádherně jsme to vybydleli a psíci večer padli za vlast. Artýsek má po rovině provozní rychlost tak 14 - 15km/h, Bubíšek přibližně taky, ale už nemůže moc zrychlovat, takže myslím, že celou dobu běžela na hraně. Ne, že by nemohla hodit krátkej sprintík, ale na takovou vzdálenost, jako byla tahle, by měla běžet rychlostí tak kolem 12ti km/h. Možná to zní jako pitimost, takhle řešit rychlost, ale musím to nějak zoptimalizovat, abych Artýskovi nemusela držet brzdu a Bubíše neuhnala... Poslední kilometr jsem slezla z kola a nechala psíky trochu se vychodit než zalehli do auta. Fakt krásnej výlet, moc doporučuju i jako pěší, i když to vám vezme tak čtyři až pět hodin ťapání. S psíky foxteriéří velikosti bych to doporučovala maximálně jednou do tejdne, jinak budou utahaný a na jiný kraviny, který jim vymýšlíte, nebudou mít náladu:o).

Kolo je super věc, o to lepší, když aspoň polovina mojí smečky může být navolno a nemusím se tak boxovat se dvěma vodítky. Zase na druhou stranu, kdybych je oba měla na volno, kdo by mě táhnul?