Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend!!!

8. 5. 2011

stodolovic-smecka15.jpgTentokrát jsme akčnili, co to šlo. Včetně takových světských zábav jako je kino:o). V pátek jsme byli s hafíkama na hřišti a zkoumali jak sbíhaný zóny tak i samostatnost na slalomu. Mizérie. Teorie zní velmi snadně, ovšem praxe je úplně mimo. Na článek o našich sbíhaných zonách se můžete těšit, obávám se, že přijde brzo a nic pozitivního v něm nebude:o))).

V sobotu jsme jeli fotit s Májjou. Tentokrát jsem s Artýskem zkoušela stahování kolem bočnic a ani tam to není nic moc. Spíš nic. Májja ovšem dodal aspoň trošku fotek, takže nakonec byla z toho odpoledne radost. Večer potom koleno U Kozy a v neděli ráno těžký vstávání.

Na první velkou jsme se dostali až ve dvě a padlo obrovské rozhodnutí. Ať si Artuš klidně zdrhne, nemám morál se s ním vláčet. Hajzl psík jako kdyby to slyšel a just nikam ne a ne odejít. Z louky jsme vlezli do lesa a zase nic.

Pořád nic.

Pes stále s námi.

A pak to přišlo. Přes cestu přeběhla kráva (chápej: srna) a psi v trapu.

Tak nám nakonec zdrhnul, co?

Oba psi řvali v lese jako na lesy. Dokonce se přidala i Bubíš, která normálně moc hlasitá není. Na druhou stranu ta srna měla náskok tak 15 - 20m, takže bych asi řvala taky bejt za ní tak blízko. Sedli jsme si s Mírou na krajnici cesty, že počkáme. Než jsme dosedli, byla Bubíš zpátky. Celkově byla pryč tak tři minuty. Ani jsem se nestihla začít stresovat, že se trpaslík nebude umět vrátit. Vybalila jsem sušenku a uvelebila se. S Artýskem to v takových případech bývá na dlouho.

Ještě jsem mu stihla dát poslední kousek mojí sušenky za radostného hýkání, že se vrátil! Kde se vzal tu se vzal z lesa vylezl chladící Artuš. Fakt. Normálně tak 6 - 7 minut, dýl ani popel a byl zpátky. Spokojenej usmívající se pejsek!

Abychom nezničili takovou vzácnou chvíli, byl psík už lapen a zbytek cesty ulevoval mojí bederní páteři od bolesti:o).

Kdo by si myslel, že je třeba tohle zásluha výchovy, tak se plete. Artýsek je už starší pán a po akčním pátku a sobotě byl dneska už prostě unavenej, navíc kdo by se honil v takovým vedru?

Ale poplácání po rameni si stejně nenechám vzít:o)))!