Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet se 7. C a hokejovkou

8. 6. 2012

Já mám jako třídní sportovku, Míra má hokejisty. Podle hesla: "Co tě nezabije, to tě posílí!", jsme je zabalili do jedný hromady a vydali se na školní dvoudenní neboli jednonoční výlet do Harrachova. Jelikož jsme jeli oba, museli jsme vzít i oba darmožroutíky.

Artýska s partou dětí neberu moc ráda, nikdy nevíte, co potkáte a rvát od sebe vraždící se psy, není mezi dětma úpně optimální.

Odpolední program byl víc než náročnej. Jednak jsme nejdřív museli dojít do kempu - to bylo asi tak 3km. Mně osobně přijde každá cesta, kterou neznám, velmi dlouhá. Ubytovali jsme se v chatkách a po hodince už zase byli na cestě na Mumlavský vodopády, odtud jsme seběhli (doslova) do Harrachova, našli lanovku, vyjeli nahoru a po sjezdovce se klouzali dolů, abysme včas došli do lanovýho centra, který nebylo tam, kde jsme si mysleli, že je, takže jsme museli dohnat autobus a pár kilometrů se svést. V lanáčí děti strávily tři hodiny lezením a já snahou, aby žádný z našich psů nezavraždil kouzelnou fenku výmaráka. Netuším, co se na ní Tydýskovi nelíbilo. Možná byla kastrovaná, ale byla hrozně hodná a evidnentně překvapená skutečností, že si v očích dvou foxlů zaslouží zemřít. Nakonec šla ale domů a naši mohli být vypuštění navolno a jedna z lektorek dala Artýskovi na hraní míček... No, zbytek už nemusím komentovat. V lanovým centru jsme si opekli buřty na večeři a našli v mapě  rychlou (1h) cestu domů. Celkem jsme ušli něco kolem devíti kilometrů a i když děti k večeru nevypadaly, tak nakonec v noci usnuly. Stejně jako naši psíci, kteří to zvládli naprosto bravurně, ale není to jejich zásluha neboť kopřivu ani mráz nespáli:o).

Z výletu má humornou historku o tom, jak Artýsek dvě minuty navolno puštěný, našel kus buřta nebo čeho a Míra, aby mu to asi vytrazil z držky, po něm hodil botu, která cíl zasáhla, ale pak se podivně odrazila a spadla do blízkého potůčku a už se nenašla, neboť ji proud vzal kamsi do podzemí. Míra chvíli bručel po kempu bos a pak si u správce kempu půjčil dřeváky:o))) a v těch se ráno vydal do Harrachova koupit si obutí na cestu. HIHI. Za každej průser si samozřejmě můžeme sami, ale že za tím vždycky stojí Artýsek, je už pravidlo.

Teď doma oba spi chrní, já už se chystám napodobit je a Míra šel na trénink. Je to blázen. Znovu potvrdil pravidlo - jaký pán, takový pes.