Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZOO a Safari Dvůr Králové nad Labem

3. 9. 2011

p1120725.jpgp1120754.jpgp1120817.jpgV pátek večer jsem zkoumala psí akce a zjistila jsem, že ve Dvoře Králové jsou zkoušky obedience. Sice borderek, ale proč se nejet podívat? Navíc jsem psí zkoumání chtěla spojit s návštěvou zoologický zahrady ve Dvoře. Už jsem se tam chystala dlouho, ale nějak nebyl čas nebo co. No, možná spíš nebyl ten záchvat hyperaktivity, ale dlouhodobá lenost:o).

Ráno před desátou jsme vyjeli a za necelý dvě hodinky už koukali na nejvyšší třídu OB3 a v ní čtyři borderky. To, co předváděli je z říše snů, takže jsem si nechala zdát dvě a zařadila zpátečku do světa foxteriérů a mě:o). Od ledna se stejně mění řád a třeba v něm bude nový cvik: Pes úprkem opouští hřiště a zabíjí první borderku, kterou potká nebo případně: Pes skáče a řve u nohy psovoda a nedá se nijak vypnout...

Safari jsme absolvovali v Dádovi. Normálně jsme vjeli Dádislavem a se psama vzadu v kufru v kleci za závoru a projížděli safari, kde nějaký zvířátka byla oddělená jenom příkopem, ale velká část z nich nebyla oddělená vůbec ničím! Pán v autě před náma si drbal zebru a nám přes cestu přebíhali stáda všelikých afrických bíložravců! V přehrazeným potůčku se ráchali želvy a taky jsem viděla prvního nespícího puntíkatýho masožravce - geparda nebo něco takovýho. Materiálky, který jsme do auta dostali, jsem ještě nestihla prozkoumat. Celý průjezd nám trval skoro dvě hodiny a jelo se parádně. Dáda umí tzv. malej plyn jako že zařadíte jedničku, sundáte nohu ze všech pedálů a ono to stejně jede! Umí to i na dvojku, takže chvílema jsme mohli jet rychleji:o))). Dalo by se i safari autobusem, ale tohle bylo prostě p a r á d n í!

p1120806.jpgArtýsek si hned na začátku zvířat srnkám podobných všiml, ale to množství ho za chvíli udolalo (a taky možná to vedro:o) a mírumilovně zalehnul. Bubíš koukala dýl, ale i  ona časem zmizela ze zadního okýnka a byl úplněj klid. Mám ze safari zážitek jako hrom! Doporučuju! Navíc jsme chytli fajn den a většinu cesty jsme neviděli další auto žádný nebo jenom v dálce. K tomu jsme se na tu jedničku plazili opravdu pomalu a všichni polští nedočkavci nás míjeli.

Po safari jsme ještě vlezli do klasický ZOO. Psi tam můžou taky. Artýska zaujmul především tygr, na kterýho sice neváhal řvát, ale u toho couval pryč:o))) a želva, která mu připadala stejně horzivá. Nemá v tom chlapec úplně jasno:o))). Bubíšovi se nejvíc líbil slon:o). Mně hyena. Ještě jsem ji nikde nikde živou neviděla a byla...veliká! Shodli jsme se s Mírou, že z televize nemáme vůbec představu o velikosti těch zvířátek a většina šelem je jednoduše MNOHEM větší než jak se jeví v televizi. Zoo je protkaná občersveníma, který jsme hojně využívali:o))). Mám pocit, že mám konečně prázdniny...

Zbylé fotky jsou v naší fotogalerii.