Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chcete nám něco sdělit nebo se na něco zeptat? Nechte mi tu úplně až dole svůj vzkaz a pokud budete chtít i kontakt na sebe a já se ráda ozvu zpět.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hallo

(Xaver and Xena, 7. 11. 2010 8:19)

Wir wandern durch das Internet,
und finden euch, unsere Kameraden nett,
wir hinterlassen einen Gruß,
und freuen uns wenn ihrs auch tut!

Wir hoffen dass es euch auch so geht
deshalb sagen wir liebe Grüße aus BW
http://www.boxer-vom-kennelshaus.de

zkouška A1

(Pavlína a smečka, 30. 10. 2010 17:49)

Veliká gratulace k A1, jsem na vás hrdá :)!

Černá Nisa

(Dante a Ani, 7. 10. 2010 21:35)

Budem se na vás teda těšiti:-) s kopci pomůže Dante a nebo trasu otočíme, ono je to vlastně jedno:-) A vzali by Foxlíkovi foťák (mně ho totiž nepujčej kvůli jiný akci:-()...???

Pomoc!

(Maruska ze Smecky, 30. 9. 2010 14:55)

Hola hola, neplivli na tebe Pavlina nebo Vojta nejakej bacil? Kazdej vikend nekde? Celej rijen? A kdy spolu budeme nedelat nic????

kupírování uší

(Karskova Linda, 19. 9. 2010 16:16)

dobrý den chci se zeptat co se stane když necham svému štěněti kupírovat uši, a jak staré štěně musí byt aby tento zákrok mohlo poctoupit . Protože dobrman bez zkupírovaných uší není dobrman. dekuji Linda
odpověď zašlete prosím na :linda2009@seznam.cz

Re: kupírování uší

(Sváťa + foxtrotlíci, 20. 9. 2010 21:45)

Nechápu, proč by dobrman bez uší nebyl dobrman. Je to dobrman. Krásnej. Zákon k tomu říká přibližně toto: www.dobrmani.unas.cz/kupirovani.html
Já k tomu dodávám, že bez uší se nebude smět zúčastnit žádné akce (výstavy, závody - ani neoficiální atp.) a pořizovat si dobrmana jako domácího polštáře je šílenství.
A netuším, proč se ptáte zrovna mě...

Re: kupírování uší

(Dante a Ani, 21. 9. 2010 9:24)

Dobrý den, Lindo, ujišťuju vás, že dobrman s ušima je taky dobrman. Mám jednoho doma a nebojte se, uši na povaze nic nemění. Jsou stejně báječní i s ušima. Navíc milujou jednu věc, stát proti větru a nechat si ty uši provívat větrem :-D fakt:-) takže prosím vás netrapte to štěndo vylepováním uší. Není mu to příjemný a navíc vám nikdo nezaručí, že mu ty uši fakt budou špičkově stát. A když se to zmatlá, budete mít akorát ostudu. I to jsem už viděla.
A spíš bych se být vám soustředila na nastudování literatury o jejich povaze a výchově a zajištění dobrého výcviku, ať ho na roce a půl nemusíte dávat pryč, protože jediné, co jste zvládla bylo zaplatit kupírování.
S pozdravem a přáním mnoha uspěchů
Ani

Ochrana zvířat se tu už dlouho neprobírala!

(Marus ze Smecky, 20. 9. 2010 20:23)

Kdyby to nebylo k pláči, tak je to k smíchu. Měla jsem pitbulku, jejíž původní majitelé ji odvezli zkupírovat uši do Ruska, páč uši se na psí zápasy moc nehoděj. Fakt je to s lidma tak špatný????

http://www.dobrmani.unas.cz/kupirovani.html

Lindě a kupíračům

(Vojta, 20. 9. 2010 20:11)

Část populace zeměkoule má jistě za to, že žena bez obřízky není správnou ženou. co vy na to Lindo?

ZOP ky

(Máří Magdaléna, 27. 8. 2010 11:50)

Ahoj,
gratuluji ke zkoušce.
Zkouška poslušnosti s foxíkem musí být vždycky trochu "na morál".
Věřím, že jste měli hezkou dovču.

ZOP

(Pavlína a smečka, 21. 8. 2010 17:50)

Ještě jednou velká gratulace, jsem na vás hrdá :)

www.kettudli.estranky.cz

(Verča a kolií holky, 4. 8. 2010 17:27)

Dobrý den.
Jsem strašně ráda, že jste se ozvala a jakmile jsem jukla do návštěvky... rozsvítili se mi oči. :-))) Strašně moc děkuji za chválu ;-))) Od vás mě to fakt moc těší :-) No já se snažím.... teď co mám Máju je všechno jinak..... škola je až na druhým místě a v první řadě jsou vždy kolijky, jelikož by Miley asi pukla jak je napumpovaná energií, když já jsme ve škole:-D. Našla jsme s v agility a pilně je trénujeme s Miley. Strašně jí to baví a já jsme nadšená... vždyť víte:-) Pro Kettuchu to bylo za trest a Mája za to nechce kolikrát ani odměnu, ale chce zase vyslat na překážku... MAGOR....:-D S Ketty se snažím aspoň tancovat, ale ona je prostě taková jaká je a za to jí miluju :-) Je klidná a hodná a na prochajdách je 4ever puštěná ... prostě zlato. Smileyk je trošku posedlá srnkama, tak nemůže být všude puštěná. No koukám, že ani vy nezahálíte.... s Artýskem jste v MA1 supéér gratuluju. Doufám, že na nás čeká místečko v LA1, i když máme pouhých 46 cm v kohoutku :-D:-D skáčeme jak laňky.... Mějte se moc krásně a užívejte prázdnin. Já te´d brigádničím, abych měla na tréninky a na všechno možný. Pozdravujeme Bubíška a Artýska.... Kolijky..! PS: Z Bubíška vyrostla kráásná slečna ;-)

pochvala

(Blanka V., 2. 8. 2010 20:08)

Ahoj Sváti, chci ti pochválit stránky! Hezky jsme pokoukali a nasmáli jsme se. Zdravíme trotlíčky a spol.

re:

(Martina a Edik, 9. 6. 2010 20:17)

Asi je na místě tuto debatu ukončit dřív než se to začne schylovat někam, kde to nikdo z nám určitě nechce mít. Protože jsem ji rozpoutala já svou reakcí na uvedený článek svobodně napsaný majitelkou těchto stránek, asi by bylo správné, abych se ji pokusila i zastavit. Naprosto souhlasím s Markétou, až se na nějaké společné akci setkáme, pojďme se o daných problémech pobavit jako normální dospělí lidé bez předsudků a zášti vůči názoru a jednání někoho jiného. Vůbec jsem netušila, jaká lavina příspěvků se zde strhne, původním záměrem nebylo někoho dále pomlouvat či očerňovat. Všem děkuji za vyjádření jejich názorů, které se snad držely v hladině slušného chování bez zbytečného osočování a vulgarit. Doufám jen, že tato "akce a reakce" nenaruší jakékoliv vzájemné vztahy mezi jednotlivými kynologickými organizacemi. Standovi děkuji za vyjádření se k problematice zhlediska právní úpravy, asi to také každý nezná.

Re: re:

(Ani a Dante, 9. 6. 2010 22:32)

Možná by právě ještě nakonec bylo dobré zmínit některé detaily. Aby příště nedoslo k podobným lavinám. Např. cit." Ústřední komise pro ochranu zvířat nadále trvá také na zákazu používání tzv. elektronických antištěkačů, které mají omezit hlasové projevy psů. Používání těchto zařízení je v přímém rozporu s § 4 odst. 1 písm. g) zákona." Tak to jen na dokreslení k vyjádření se o zákoně. Možná proto pak někteří reagují přehnaně. Jinak všem přeji pěkný večer a hodně psích úspěchů.

Re: Re: re:

(Markéta, 11. 6. 2010 20:05)

Mám takové uvedení na pravou míru (ale trochu ve zkratce), po odborné konzultaci se spolutvůrcem zákona na ochranu zvířat proti týrání si dovoluji doufat, že to konečně druhá strana přijme. Starší znění se díky čárce před zejména dalo vyložit, že jsou zakázána všechna opatření vedoucí k omezení hlasových projevů zvířat, včetně nechirurgických. Čárka umožňovala dvojí výklad. Podle nového znění zákona se už uvažuje pouze o výkladu, že se uvedený zákaz vztahuje pouze na chirurgické zákroky, proto nelze na protištěkací obojky tento odstavec použít. Tudíž protištěkací obojky tím začali spadat do stejné kategorie jako výcvikové obojky, pokuď tedy splňují dané parametry mohou se používat a týráníxnetýrání je jen věcí subjektivního pocitu.

K druhé věci a to Edíkovi na svodu se nemůžu vyjádřit, protože nevím přesné znění Řádu. Podle mé logiky začíná Svod přejímkou zvířat, tudíž pokuď měl Edík obojek na krku v té době, neměl by být s ním na akci připuštěn, ale to už nejspíše nyvyřešíme. Budiž to pro Psolu a pro ostatní organizace poučením pro příště. Toleruju a omlouvám to proto, že to pro mě nenaplňuje podstatu týrání zvířete... To v pondělí, když grázlíci házeli se psem za kůži do vody a nenechali ho vylézt, to se mi zvýšil adrenalin!!!

Re: Re: Re: re:

(Ani a Dante, 12. 6. 2010 9:49)

Nechci vypadat jako rýpal z druhé strany, ale vzhledem k tomu, že se češtinou už nějaký pátek zabývám, dokážu posoudit víceznačnost vyjádření. Na stranu druhou čárka tam být musí, tak jako tak a i přes víceznačnost by se maximálně jednalo o přívlastek vložený v čárkách. I z gramatického hlediska totiž je pasáž o hlasivkách další v pořadí, jelikož se nejedná o změnu vzhledu, cit.: "provádět chirurgické zákroky za účelem změny vzhledu zvířat, zejména kupírovat uši, ničit hlasivky nebo používat jiných prostředků k omezení hlasitých projevů zvířat". Z hlediska významového se zde změny vzhledu tedy týká příklad s kupírováním uší, nikoli s ničením hlasivek.
Co se týče starší nebo novější verze, byl zde uváděn zákon 246/1992 Sb., který údajně nebyl porušen. Avšak i v novém znění Zákona ČNR č. 162/1993 Sb. je tato formulace uvedena stejně, tedy s čárkami i stejnými slovními formulacemi. A ani v Zákoně 77/2004 Sb. jsem změnu této formulace nenašla. To, že si k tomu někdo vypráví něco o subjektivních pocitech, je pěkné, ale co je psáno, to je dáno. Pokud máte novější zdroje než já, ráda se poučím a poprosím Vás o odkaz na ně. Do té doby bohužel budu asi druhou stranou, která zatím nepřijme. Protože stejně tak, jako jsou pro můj subjektivní dojem el. obojky týráním, moho upro Vás nebýt. Na stranu druhou jsou též proti dohodě s EU viz článek: http://www.gov.cz/wps/portal/_s.155/7226/_s.155/10202?docid=2110 .

kastrace a elektrika

(Dante a Ani, 9. 6. 2010 0:32)

Už tu toho padlo dost, ale i tak si neodpustim svou malou poznámku. Je jasný, že se Svatka mohla zmínit paničce do očí, jak by byli všichni zúčastnění rádi. Na druhou stranu velká většina z nás ví, že pouštět se do debat o kastraci a "výcvikových" pomůckách, které "zaručeně" netýrají, je ztráta času, protože každej si jede to svý a stejně to nikam nevede. Svatka jako každej jinej má právo napsat svůj názor na svý stránky. Pokud vím, v článku nikoho nejmenovala a tudíž si to nikdo nemusí brát osobně, když má pocit, že svýmu psíkovi dopřává to nejlepší. A pokud ten pocit nemá, kope kolem sebe, aby si dokázal, že to co udělal, není zvěrstvo. Kastrace psa mrzačí a handicapuje ho vůči jiným psům a pokud to jeho majitel nevidí, tak ho asi moc dobře nezná. A cvičit psa elektrikou, je vůbec kravina. Pes musí jasně vědět, odkud trest přichází --> od vůdce. Pokud přichází z bedýnky, která psovi nic neříká a páníček je deset metrů od něj, dělá z něj akorát blba. Vůdce je Vůdcem, aby vedl a pokud si s tim neumí poradit, měl by pracovat především na sobě a ne mrzačit psa za svoji neznalost a neschopnost. Je zvláštní, jakto, že Svatka a spousta dalších dokážou svoje psy vychovávat s trochou kázně s fenami a kastraci nepotřebují, a jiným to mrzačení připadá jako normální a běžná věc a ještě ji obhajují jako nějakou spásnost. Kdyby byli psi frustrovaní hárajícími fenkami a působilo by jim to traumata, rodili by se krom těch nej bez pohlavních orgánů. Myslet si, že člověk rozumí přírodě víc, než příroda sama, je typickej lidskej egoismus.

Re: kastrace a elektrika

(Markéta ze Psoly, 9. 6. 2010 8:46)

Prosím myslítesi, že pes který narazí na přidupnutou stopovačku ví přesně, že stopovačku přidupnul páníček? Používání šňůry je stejná prohra Vůdce (jak se jím směšně oháníte) jako elektrika a náraz v plné rychlosti stejným týráním jako elektrický výboj. Žádný majitel Vám do očí nepřizná, co se děje, když mu doma hárá fena. Pro mě je třeba člověk, kteý má doma pár bez možnosti dát fenu či psa na kritických 14 dní ke kompetentnímu opatrovateli trýznitel. Když už srovnáváte psy s lidmi..., jak dlouho vydrží muž bez sexu pokuď má nablízku svou milovanou? A kastrace mrzačení? Prosím řekněte mi, proč se tedy kupírují foxteriérům ocasy, pro mě je to stejné mrzačení a ještě je pouze kvůli líbivosti...

Re: Re: kastrace a elektrika

(Leila a Entita www.foxterier.net, 10. 6. 2010 17:08)

Nechtěla jsem moc reagovat, jen tato poznámka ohledně foxlů a ocasů mi nedá... ano foxlové se kupírují, ovšem už ne v tak velkém množství, ale důvodem kupírování není kvůli líbivosti, to možná až v poslední řadě... Foxlové se kupírovali od jejich vzniku a bylo to díky tomu co měli za úkol, norovat, tím, ti co měli dlouhé pruty si je často lámali (mrskají s nima v noře z radosti ze strany na stranu). Myslíte si, že nechat si psa lámat ocas je lepší, než když se mu kupíruje v době, kdy ho to tolik nebolí?