Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chcete nám něco sdělit nebo se na něco zeptat? Nechte mi tu úplně až dole svůj vzkaz a pokud budete chtít i kontakt na sebe a já se ráda ozvu zpět.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: kastrace a elektrika

(Markéta, 11. 6. 2010 20:54)

Já vím... Kokrům se kupírovali ze stejného důvodu (aby si je nezraňovali). Ale v době, kdy se většina psů spíše válí na gauči než lítá po lese mi to přijde zbytečné. A podle nářku štěňat si nejsem jistá, že je to tolik nebolí...

diskriminace nekastrovaných!

(Vojtěch Šrut, 10. 6. 2010 14:46)

Ta debata je vážně pozoruhodná. Hlavně se mi líbí argument o týrání samců odpíráním sexu v přítomnosti jejich milovaných a paralely k mužům. Představa, že jako týraný jedinec, který si už 14 dní nevrznul, bych měl vlastně morální právo naskočit v tramvaji na první BEZOHLEDNĚ :-) vyvoněnou blondýnku, to je prostě bomba! Gratuluju autorce :-)
A zdravím.

Vojtěch (bezohledný-týraný)

Re: diskriminace nekastrovaných!

(Markéta, 11. 6. 2010 20:07)

Díky, ale neber to tak vážně, psala jsem to v afektu :o)

Všechno zlé je k něčemu dobré.....doufejme

(Veronika + Barny, 10. 6. 2010 11:46)

Myslím si, že když k ničemu jinému nebyla tahle diskuze dobrá, tak minimálně ukázala, že existuje řada lidí, kterým není lhostejné, jak se zachází s našimi nejlepšími přáteli, a to je jistě dobře.

Ale myslet si něco, nebo o tom jen psát, je jedna věc a aktivně s tím něco udělat je druhá. Proto pokud máte kdokoliv pocit, že se s jakýmkoliv zvířetem a zejména se psem zachází krutě, nebojte se a udělejte maximum proto, aby se to dál nedělo. V tomto případě, a tím jsem si jistá, mohlo postačit promluvit si, vysvětlit si to. Ale jsou kolem nás případy, kdy skutečně dochází k týrání. A určitě není vždy nejlepším řešením jít a daného trýznitele konfrontovat. Těchto jednání se dopouštějí často lidé bezcitní, krutí a omezení, kteří by mohli reagovat třeba i násilně. Ale jsou místa, kam se lze obrátit s žádostí o prošetření a zásah (police, KVS).

Reakce na článek Kudy vede cesta?

(Stanislav Novotný Psí škola Psola, 9. 6. 2010 19:45)

Jako organizátor Psola cupu jsem se rozhodl na celou problematiku reagovat.
1) Z právního hlediska (zákon č. 246/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů) není používání elektronického výcvikového obojku při výcviku psů zakázáno, a dle vyjádření ÚKOZ je akceptováno. Omezení jeho používání při svodech zvířat je specifikováno v jednotlivých zkušebních řádech, které podléhají schválení ÚKOZEM.
2) Chirurgický zákrok kastrace na rozdíl od kupírování uší nepatří mezi veterinární výkony, které jsou zakázány z hlediska výše citovaného zákona.
Z tohoto pohledu nebyl porušen na závodech Psola cup zákon na ochranu zvířat.
Mrzí mě, že z kontextu Vašeho článku, byť uveřejněného na Vašich soukromých stránkách, vyplývá, že během závodu docházelo k týrání křížence bezdůvodnými a neadekvátními ranami elektrickým impulsem. Toto tvrzení se nezakládá na pravdě, je to naprostá lež.
Z Vaší nepřiměřené, až emocionálně vypjaté reakce ve výše zmíněném článku zcela jasně vyplývá, že jste se setkala, ať už osobně, či zprostředkovaně se situací, kdy použitím elektronického obojku docházelo skutečně k týrání zvířete, případně jste byla velmi mylně poučena o této výcvikové pomůcce. Z morálního hlediska je důležité hlavně adekvátní použití každé výcvikové pomůcky. V nepoučených a nepovolaných rukách se stává prostředkem týrání např. i dlouhé vodítko, ohlávka, kožený stahovací obojek či nesprávně aplikované výcvikové postupy.
Každý má právo na svůj slušně vyjádřený názor, bohužel napsáním výše uvedeného článku v kontextu se závodem Psola cup, ať už to bylo myšleno jakkoli, byla poškozena nejen celá akce, ale i kynologie jako taková v očích laické veřejnosti.

Z osobního hlediska ještě dodávám, že Martina svého psa vychovala velmi dobře, nemají sebemenší potíže ve vzájemné komunikaci a myslím, že i laik na první pohled pozná, že má se svým psem dobrý vztah a není třeba hledat krabičky pod krkem psa, chybějící kulky a jiné senzace.

Je možné, že se strhlo o něco, co jste sama ani neměla v úmyslu způsobit, ale v životě je možná lepší vážit svá slova a domýšlet všechny důsledky.

re: Dante a Ani

(Martina a Edik, 9. 6. 2010 7:39)

Milá Ani, ano, máte naprostou pravdu v tom, že všichni mají právo napsat svůj názor, proto i já jsem ho napsala. Kdyby Vás někdo takto veřejně pomlouval a pranýřoval, nevěřím tomu, že byste se taky neozvala a není to jen kopání kolem sebe, je to prostě jen vyjádření názoru. Já si opravdu nepotřebuji dokazovat, že nedělám zvěrstva, už prostě z toho důvodu, že je prostě nedělám. Můj pes není ani zmrzačení ani handicapovaný, naopak vůči jiným psům má privilegované postavení, všichni ho prostě mají rádi. To, jestli je Váš pes nebo pes paní Svatky vychovaný, nedokážu posoudit, neznám je a vy dvě neznáte mého, neposuzujte také mě. Ještě si neodpustím poznámku k paní Maruš. Ano nekastrujeme svoje děti a partnery, ale také se k nim nechováme jako ke psům, nebo Vy snad ano? Chodíte s manželem na agility, obedience či poslušnost? Chodí Váš pes do práce, kouká na televizi nebo čte noviny? Personifikace je do jisté míry neškodná, ale porovnávát zvířecí a lidskou kastraci a její následky?? Blábol..

Re: re: Dante a Ani

(Dante a Ani, 9. 6. 2010 17:50)

Aha, takže předpokládejme, že když se psem nejednáme jako s lidmi, můžeme s ním zacházet jako s něčím, co můžem upravovat podle potřeby. Takže pak sjou tedy všechny výchovné prostředky povoleny...skvělé. S tím brzy daleko dojdeme. Co se týče stopovačky, pořád je to "prodlouřená ruka vůdce", která zasahuje. Pes ví, z kterého směru jde a člověk by s ní měl umět pracovat, pokud ji používá...takže jestli ji používáte tak, že necháte psa rozběhnout a pak ho v plná rychlosti zastavíte, pak je jasné, že to srovnáváte s elektrikou. Nikomu nic zlého...ale každému, co jeho jest. Taky bych vám dala elektrické obojky, když byste šli jinam, než já bych chtěla. A taky bych vám dala ten protištěkací, když byste mi nutně chtěli říct něco, co je pro vás zajímavé, aby vám krabička na krku vysvětlila za mě, že vás nechci poslouchat. Je tristní, že si psa můžou pořídit i lidé, kteří si ani neuvědomují, co mu dělají a ještě si to ohrazují za správné...A opět jsme u toho, proč se někdo do takových debat nepouští přímo. Protože kdo nechce chápat, mele si svoje a vymýšlí si důvody.Co se týče krutých Svatčiných pomluv, tak znova opakuju, že nikoho nejmenovala, narozdíl od jiných zasvěcených, kteří s tím nemají problém... A co se týče hodnocení výchovy vašeho pejska, myslím, že se k němu ani Svatka ani nikdo další nevyjadřoval. Hodnotily se pouze používané výcvikové pomůcky, BEZE JMEN. Tudíž pokud máte problém s anonymním popisem člověka, který podle někoho jiného nepostupuje správně, asi nebude problém u pisatele článku...

Re: re: Dante a Ani

(Markéta a Arny, 9. 6. 2010 18:18)

Srovnávám to s elektrikou z tohoto důvodu : "...Pokud pes zvedne hlavu a otočí pohled alespoň částečně směrem ke mně pochválím ho a velím "TADY". Pokud se pes dostane do kontaktu se zvěří a vypálí za ní, jednoduše zavelte NE a šňůru pevně držte aby vám neproklouzla, ráz vodítka ho sám zastaví..." Tento článek byste měla poznat ne?! je z výcvikového manuálu..., ovšem pokuď je to dobrman s Wobblerem nebo bišonek s kolapsem průdušnice je možné, že ho zastaví navždy :o(. Prostě VŠECHNY výcvikové pomůcky MUSÍ být používány s citem!!! a plně přizpůsobeny psu, pro kterého mají být určeny!
Ale ani kynologové se neumí shodnout na správném výcviku, natož my amatéři :o)

Super debata

(Dante a Ani, 9. 6. 2010 12:46)

Svatko, musím říct, že ti teď jistě stoupla návštěvnost stránek:-) a ač je to možná trochu nepříjemný, může tě těšit to pohoršení, protože jestli se to někoho tak moc dotýká, že se musí rozčilovat, pak je vidět, že to v něm hlodá...a pak možná není tohle všechno úplně marný a má to svůj význam a aspoň málo lidí se z toho poučí (a to je lepší, než drátem do oka;-) ). Tak se drž, my s Mojmírem jsme s Tebou, Maruškou a foxtrotlíkama na jedný lodi:-)

Re: Super debata

(Markéta a Arny, 9. 6. 2010 17:47)

Já reaguji a přeci se mě to netýká... Mám nekastrovaného psa vychovaného a vycvičeného bez stopovačky či elektriky, jen prostě nedokážu bez reakce číst slova typu debilita, týrání, husy, zvěrstvo a jiné. Samozřejmě, že má své vrtochy, neříkám, že je vycvičený na 100%, ale je to jen pes ne stroj.
Filozofie přirozené komunikace se psy je zajímavá a určitě by stálo za to se o ní dozvědět více, ale nemám pocit, že by mě diskuze s lidmi (a neberte to osobně), kteří papouškují slova jejich Vůdce Smečky,bez vnesení něčeho vlastního, nějak obohatila, ale přesto se nebráním.

P.S.-doufám, že se na nějaké psí akci potkáme v přátelském duchu a můžeme i posedět nad Kofolou s našimi čtyřnohými mazlíčky, aby jsme si mohly udělat objektivní názor na toho druhého a kdo ví...
Pokuď jsem se někoho svými názory dotkla tak se omlouvám, psaný názor vyzní vždy jinak než vyslovený...

Super debata

(Marus ze Smecky, 9. 6. 2010 9:27)

Fakt super debata! Potrefené husy nedejte se!

jeste ke kastraci a elektrice

(Marus ze Smecky, 8. 6. 2010 7:24)

Kastrovat je zverstvo. Taky nekastrujeme svoje deti a partnery (CO KDYBY SE JEDNOU NEDEJ BOZE SPUSTILI!!!) ani nepřizpusobive jedince (CO KDYBY SE MOC ROZMNOZILI????). A preventivni kastrace je už úplný blábol. O elektrice ani nemluvim, bud se dokážu se psem domluvit, aby nedělal, co nechci nebo mám co dohánět a žádná drahá krabička to za mě nevyřeší. Elektrický obojky (a dalši podobné kraviny) jsou podle mýho názoru týráním přesně ve smyslu Zákona na ochranu zvířat (doporučuju pročíst). A pro dotčenou paničku od křížence jenom podotýkám, že mrzačit a týrat zvíře, který milujeme, to je fakt káva silná nejsilnější.

Re: jeste ke kastraci a elektrice

(Stachy, 8. 6. 2010 8:25)

Rekla bych, ze tady se zatracene moc pouziva slovo tyrat... a kastrace...

Tak trochu mam pocit, ze tu nekdo z komara dela velblouda.. a nebo se tu nekdo snazi pospinit jiny vycvikovy klub.

Osobne jsem proti kastraci taky, ale v takove pohledu, ze bych sveho psa nechtela nechat vykastrovat. Ale zamerne nerikam nikdy, protoze bych nerada privolala neodvratne. Na druhou stranu... neodsuzuji nikoho za to, ze necha vykastrovat psa ci fenu. Takze prosim hodte se trochu do klidu a zamyslete se nad tim, co tady vyvovavate.

Kazdy z nas muze soudit druheho az kdyz o nich neco vi. A vy o nas nevite vubec nic. Neverim, ze v Podjestedske specce neni zadny kastrovany pes. A odsuzujete je taky... ? pisete o nich tady tyto clanky ?

Vazne se na tuto debatu vykaslete a radeji se sejdete s tim, koho tu pospinujete a vyrikejte si to. Psane slovo nema ani trochu vyjadrovaciho efektu jako slovo mluvene.. tak vyuzivejte jednodussi cesty nez je tato.

Re: Re: jeste ke kastraci a elektrice

(Lenka a Leilla, 8. 6. 2010 10:32)

Marti a Ediku, neber si to osobně, někteří lidé prostě mají potřebu prosazovat své názory bez ohledu na následky a v tomto případě bez ověření faktů. Ten článek byl líbivý a díky „skutečnému“ příběhu i čtivý, tak proč ho tu nenechat, že? A pokud jde o voříšky, tak ti mezi námi byli, jsou a budou a já jsem moc ráda, že jsou lidé jako ty, kteří jim dají domov, péči a hlavně lásku.

Re: Re: Re: jeste ke kastraci a elektrice

(Zuzka + Bruno a Argo, 8. 6. 2010 11:28)

Ale ale ale... Tohle už je opravdu přehnané. Už jsem to psala u nás, ale napíšu to i tady - Edík rozhodně nepatří mezi týrané psy. U Martiny se má skvěle.
Já také patřím mezi lidi, kteří by psa pravděpodobně nedali kastrovat, pokud by to nevyžadoval jeho zdravotní stav. Ale v životě by mě nenapadlo pranýřovat někoho za to, že to udělal.
A když máte tak obrovský problém s Martinou a jejím psem, proč jste se k tomu nevyjářili živě na závodech?

Tahle debata je úplně nesmyslná a zbytečná. Nikdo v vás Martinu osobně nezná, nikomu z vás nic neudělala a svého psa netýrá. Tak se prosím do ní přestaňte pouštět. Ona si to fakt nezaslouží.

Re: jeste ke kastraci a elektrice

(Markéta ze Psoly, 8. 6. 2010 11:33)

Mám-li být upřímná, tak mě článek o týrání Edy vyrazil dech a nebyla bych zřejmě schopná slušně odpovědět...

Každý má právo mít vlastní názor na výchovu psa. Ten kdo by měl výchovu a výcvik upravovat je majitel psa, který ho zná nejlépe a ví, co na jeho psa platí. Ani já nejsem pro plošné používání elektrických obojků a stahováků, ale v některých případech to může abnormálně těžce ovladatelného psa zachránit dokonce před utracením..., tak proč se tomu bránit. Slečna sama přiznává na stránkách, že na usměrnění volného pohybu psa měla šňůrový režim. Podle mého názoru je náraz 15kg v plné rychlosti na obojek více brutální než stupeň 1 elektrického obojku, který většinou je dostačující, aby psa vytrhnul z tranzu. Pokuď se mnou nesouhlasíte, můžete si to vyzkoušet na sobě . Všechny tyto pomůcky jsou pomocníky ne metodami výcviku, kteří dokáží psa srovnat, ale při špatném používání také zkazit.

No a ke kastraci? Kastrace je proti přírodě, ale dle mého názoru je proti přírodě také držení velkého množství psů na malém prostoru sídlišť , kde jsou neustále stimulováni hárajícími fenami bez možnosti se "vybít". A upřímně řečeno, mě docela bolí u srdce, když vidím svého psa, jak 2x ročně klidně 14 dní pořádně nežere a jen kňučí před balkónovými dveřmi a venku musí být kvůli bezohlednosti majitelů fen na vodítku.


Edíka znám už nějaký pátek a opravdu si nemyslím, že by byl týraným psem. I přes to, že je kastrovaný je aktivní pes, kterého baví agility, stopování a jiné aktivity, které mu už od pohledu "líná" Martina dopřává.

Bylo by od Vás celkem férové, kdyby jste z vlastní iniciativy poznala jak Martinu tak Edíka a poté teprve uvedla na Vašich stránkách svůj názor s omluvou.

Odpovídáte X

Re: jeste ke kastraci a elektrice

(Martina a Edik, 8. 6. 2010 18:41)

Paní Maruš, Vy mě a mého psa znáte, že o mě můžete říct, že mrzačím a týrám svého psa? Kdo Vám dává vůbec právo něco takového psát?
Sama jsem popsala, co mě ke kastraci a obojku vedlo, ti, kdo nás s Edikem znají, napsali svůj názor a to, že nedokážete pochopit a uznat jiný názor, je smutné. Asi jste vášnivá divačka (bohužel poměrně častých) zpráv, které sledujeme v televizi, tisku a které ukazují buď již mrtvá nebo téměř mrtvá nechtěně narozená štěňátka. Mě tahle nechutná podívaná bolí daleko víc než když vidím šťastného aktivního pejska bez kulek. A sledování pejsků na závodech, zda mají deset kulek nebo žádné nepatří mezi mé hobby, o to méně pranýřování jejich páníčků za jejich svobodné rozhodnutí.
A co je nejhorší, s majitelkou foxika jsem se na těch závodech bavila a o tom, že by ji něco vadila, se nezmínila. Asi je fakt jednodušší napsat nehorázné lži, které nejsou podložené na internet, než to říct někomu do očí.
Jinak, děkuji všem psolákům za podporu, zahřeje to a kompenzuje lítost ze svinstva v tom článku. M+E

Re: jeste ke kastraci a elektrice

(Veronika a Barny, 8. 6. 2010 22:44)

Vážená paní, pročetla jsem si článek, který toto všechno vyvolal. O polostahováku (vpředu na krku polstrovaném tak, jak většina jiných obojků není) se snad nemá smysl ani zmiňovat, je to úplně normální obojek, který je docela volný a při částečném stáhnutí tak akorát kolem krku. Navíc se docela dobře přetahuje přes uši. K el. obojku proti štěkání, který se nesmyslně zaměňuje za výcvikový obojek, bylo řečeno také hodně. Já vím absolutně jistě, že Edík tím nijak netrpí.

Ale Vaše reakce zahájená slovy „kastrovat je zvěrstvo“ mě opravdu dorazila. Sama mám křížence, bratra Edíka. A nechala jsem ho kastrovat. Můj úmysl byl jasný, zamezit případnému nechtěnému potomstvu. Barny a Eddie se narodili spolu s dalšími šesti sourozenci. Jenže ti neměli moc štěstí. Majitelé se rozhodli pět z nich ihned po narození utratit, protože se báli, že je neudají ani zadarmo. Kdybyste znala jejich matku (podivnou kříženku jezevčíka a bulteriéra, kterou si vzali s útulku, protože se jí jejich dceři zželelo, že by ji nikdo jiný nechtěl), ani byste se jejich obavě nedivila. Myslíte ale že šli na veterinu? Ani nápad, prostě těch pět štěňat utopili! TOHLE JE ZVĚRSTVO! Ano, neuhlídali fenu, ano, bylo to od nich nezodpovědné, ale hlavně, kdyby byla kastrovaná, prostě by se to nestalo. Kolik je jen u nás nechtěných psů, odložených nebo rovnou usmrcených štěňat, přeplněných útulků?

Kastrace psa nebo feny je rozhodnutím majitele. Já osobně si myslím, že tím zvíře nijak netrpí. Naopak pes - samec se zbaví tužeb, které ho podle mě musejí v době hárání fen frustrovat. Já vám neberu váš názor na to, že byste své psy kastrovat nedala, ale nepranýřujte jiné za to, že se rozhodnou jinak.

Nesmyslný článek!

(Bára a Lucky/Psola/, 8. 6. 2010 19:27)

Slečno,byla jsem na závodech v agility/Psola cup/ a měla jsem výhled přímo na Marťu a Edu...O týrání nemůžu nic dokázat!!Ano,má POLOstahovací obojek..Ano,měl VYPNUTÝ el. obojek..An,byl kastrovaný...Ale nechápu,když máte takový problém s tím,že je Eda "týraný" pes,že jste si o tom nepromulila s majitelem...To asi taky svědčí o lenosti...Když vám vadí to,že je pes,který má poslušnost na 1000% zvládnutou nechápu,že si dovolujete něco takového tvrdit...Oba je znám..Už hodně dlouho.Eda byl pes,který nevydržel stát na jednom místě..Neustále ho chytal rapl..Kastrací se nejenom zabránilo nechtěným štěňatům,ale i nebyl tolik "nabuzený" a zklidnil se..Na jeho výkony to vůbec špatně nezapůsobilo,a tak nechápu,o co se tu snažíte.....Nejspíš dokázat to,že jste s prominutim líná ,že si o tom nedokážete s daným člověkem promluvit tz. z očí do očí!Tento článek vám kazí vaše jinak moc pěkné stránky..A nebojte se ,že o vás nenapíši dost dlouhý článek já na své a dáv odkaz na strábnky jako odstrašující případ!

vsichni na zkousky

(Marus ze Smecky, 7. 6. 2010 20:29)

Na vyroci vpadu rusky armady budem zkouskovat, tak kdyby ses chtela pochlapit a zamavat jim v Rastave diplomem, tak doraz:-) I kdyz se obavam, ze rozhodci si zverstva (sorry, povelovou techniku) jako "pochodem vchod" neodpusti!