Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chcete nám něco sdělit nebo se na něco zeptat? Nechte mi tu úplně až dole svůj vzkaz a pokud budete chtít i kontakt na sebe a já se ráda ozvu zpět.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: jeste ke kastraci a elektrice

(Markéta ze Psoly, 8. 6. 2010 11:33)

Mám-li být upřímná, tak mě článek o týrání Edy vyrazil dech a nebyla bych zřejmě schopná slušně odpovědět...

Každý má právo mít vlastní názor na výchovu psa. Ten kdo by měl výchovu a výcvik upravovat je majitel psa, který ho zná nejlépe a ví, co na jeho psa platí. Ani já nejsem pro plošné používání elektrických obojků a stahováků, ale v některých případech to může abnormálně těžce ovladatelného psa zachránit dokonce před utracením..., tak proč se tomu bránit. Slečna sama přiznává na stránkách, že na usměrnění volného pohybu psa měla šňůrový režim. Podle mého názoru je náraz 15kg v plné rychlosti na obojek více brutální než stupeň 1 elektrického obojku, který většinou je dostačující, aby psa vytrhnul z tranzu. Pokuď se mnou nesouhlasíte, můžete si to vyzkoušet na sobě . Všechny tyto pomůcky jsou pomocníky ne metodami výcviku, kteří dokáží psa srovnat, ale při špatném používání také zkazit.

No a ke kastraci? Kastrace je proti přírodě, ale dle mého názoru je proti přírodě také držení velkého množství psů na malém prostoru sídlišť , kde jsou neustále stimulováni hárajícími fenami bez možnosti se "vybít". A upřímně řečeno, mě docela bolí u srdce, když vidím svého psa, jak 2x ročně klidně 14 dní pořádně nežere a jen kňučí před balkónovými dveřmi a venku musí být kvůli bezohlednosti majitelů fen na vodítku.


Edíka znám už nějaký pátek a opravdu si nemyslím, že by byl týraným psem. I přes to, že je kastrovaný je aktivní pes, kterého baví agility, stopování a jiné aktivity, které mu už od pohledu "líná" Martina dopřává.

Bylo by od Vás celkem férové, kdyby jste z vlastní iniciativy poznala jak Martinu tak Edíka a poté teprve uvedla na Vašich stránkách svůj názor s omluvou.

Odpovídáte X

Re: jeste ke kastraci a elektrice

(Martina a Edik, 8. 6. 2010 18:41)

Paní Maruš, Vy mě a mého psa znáte, že o mě můžete říct, že mrzačím a týrám svého psa? Kdo Vám dává vůbec právo něco takového psát?
Sama jsem popsala, co mě ke kastraci a obojku vedlo, ti, kdo nás s Edikem znají, napsali svůj názor a to, že nedokážete pochopit a uznat jiný názor, je smutné. Asi jste vášnivá divačka (bohužel poměrně častých) zpráv, které sledujeme v televizi, tisku a které ukazují buď již mrtvá nebo téměř mrtvá nechtěně narozená štěňátka. Mě tahle nechutná podívaná bolí daleko víc než když vidím šťastného aktivního pejska bez kulek. A sledování pejsků na závodech, zda mají deset kulek nebo žádné nepatří mezi mé hobby, o to méně pranýřování jejich páníčků za jejich svobodné rozhodnutí.
A co je nejhorší, s majitelkou foxika jsem se na těch závodech bavila a o tom, že by ji něco vadila, se nezmínila. Asi je fakt jednodušší napsat nehorázné lži, které nejsou podložené na internet, než to říct někomu do očí.
Jinak, děkuji všem psolákům za podporu, zahřeje to a kompenzuje lítost ze svinstva v tom článku. M+E

Re: jeste ke kastraci a elektrice

(Veronika a Barny, 8. 6. 2010 22:44)

Vážená paní, pročetla jsem si článek, který toto všechno vyvolal. O polostahováku (vpředu na krku polstrovaném tak, jak většina jiných obojků není) se snad nemá smysl ani zmiňovat, je to úplně normální obojek, který je docela volný a při částečném stáhnutí tak akorát kolem krku. Navíc se docela dobře přetahuje přes uši. K el. obojku proti štěkání, který se nesmyslně zaměňuje za výcvikový obojek, bylo řečeno také hodně. Já vím absolutně jistě, že Edík tím nijak netrpí.

Ale Vaše reakce zahájená slovy „kastrovat je zvěrstvo“ mě opravdu dorazila. Sama mám křížence, bratra Edíka. A nechala jsem ho kastrovat. Můj úmysl byl jasný, zamezit případnému nechtěnému potomstvu. Barny a Eddie se narodili spolu s dalšími šesti sourozenci. Jenže ti neměli moc štěstí. Majitelé se rozhodli pět z nich ihned po narození utratit, protože se báli, že je neudají ani zadarmo. Kdybyste znala jejich matku (podivnou kříženku jezevčíka a bulteriéra, kterou si vzali s útulku, protože se jí jejich dceři zželelo, že by ji nikdo jiný nechtěl), ani byste se jejich obavě nedivila. Myslíte ale že šli na veterinu? Ani nápad, prostě těch pět štěňat utopili! TOHLE JE ZVĚRSTVO! Ano, neuhlídali fenu, ano, bylo to od nich nezodpovědné, ale hlavně, kdyby byla kastrovaná, prostě by se to nestalo. Kolik je jen u nás nechtěných psů, odložených nebo rovnou usmrcených štěňat, přeplněných útulků?

Kastrace psa nebo feny je rozhodnutím majitele. Já osobně si myslím, že tím zvíře nijak netrpí. Naopak pes - samec se zbaví tužeb, které ho podle mě musejí v době hárání fen frustrovat. Já vám neberu váš názor na to, že byste své psy kastrovat nedala, ale nepranýřujte jiné za to, že se rozhodnou jinak.

Nesmyslný článek!

(Bára a Lucky/Psola/, 8. 6. 2010 19:27)

Slečno,byla jsem na závodech v agility/Psola cup/ a měla jsem výhled přímo na Marťu a Edu...O týrání nemůžu nic dokázat!!Ano,má POLOstahovací obojek..Ano,měl VYPNUTÝ el. obojek..An,byl kastrovaný...Ale nechápu,když máte takový problém s tím,že je Eda "týraný" pes,že jste si o tom nepromulila s majitelem...To asi taky svědčí o lenosti...Když vám vadí to,že je pes,který má poslušnost na 1000% zvládnutou nechápu,že si dovolujete něco takového tvrdit...Oba je znám..Už hodně dlouho.Eda byl pes,který nevydržel stát na jednom místě..Neustále ho chytal rapl..Kastrací se nejenom zabránilo nechtěným štěňatům,ale i nebyl tolik "nabuzený" a zklidnil se..Na jeho výkony to vůbec špatně nezapůsobilo,a tak nechápu,o co se tu snažíte.....Nejspíš dokázat to,že jste s prominutim líná ,že si o tom nedokážete s daným člověkem promluvit tz. z očí do očí!Tento článek vám kazí vaše jinak moc pěkné stránky..A nebojte se ,že o vás nenapíši dost dlouhý článek já na své a dáv odkaz na strábnky jako odstrašující případ!

vsichni na zkousky

(Marus ze Smecky, 7. 6. 2010 20:29)

Na vyroci vpadu rusky armady budem zkouskovat, tak kdyby ses chtela pochlapit a zamavat jim v Rastave diplomem, tak doraz:-) I kdyz se obavam, ze rozhodci si zverstva (sorry, povelovou techniku) jako "pochodem vchod" neodpusti!

RE: Kudy vede cesta

(Martina a Edik, Psola, 7. 6. 2010 19:38)

Dobrý den,
moc mě mrzí, co o mě rozšiřujete na Vašich /jinak moc pěkných/ stránkách. Ano, jsem ta paní, co jste ji dost osobitým a pro mě hodně bolestným způsobem vykreslila. Takže asi takhle - Edik je kastrovaný už od svých asi 8 měsíců, protože jsme měli v domě i fenečku, takže to byla zejména prevence a vlastně i nutnost proti nechtěným štěňátkám, taky se po kastraci trošičku uklidnil, což byl vedlejší vítaný efekt. Samozřejmě kažný má na kastraci jiný názor a já Vám Váš neberu. Jinak na Edika používám polostahovák ne stahovák, což nemyslím, že by jej nějakým způsobem týralo či omezovalo, je to úplně běžná pomůcka, navíc má správnou velikost, která jej nikdy nestáhne tak, aby mu to ublížilo. A ten elektrický obojek na závodech nebyl výcvikový, ale protištěkací a navíc ho používám většinou vypnutý (jako prevenci a na závodech jsem jej vůbec nezapla a ani by mě to nenapadlo) a nebo jej zapínám na první stupeň (pouze zvukový signál), to používám např. v autě, kde štěká na všechno, co se kde objeví a je to nebezpečné pro mě jako řidiče. Nevim, co to mělo z Vaší strany znamenat, ale docela mě to zabolelo. Edik je to největší štěstí, co v životě mám a myslím, že je spokojenej a šťastnej pejsek a má u mě dobrý život. Naprosto s otevřeným srdcem Vám říkám, že nejsem líný člověk, od 5 měsíců Edikova věku chodíme na cvičák, má složenou zkoušku ZOP a nemyslím si, že bych potřebovala elektrický obojek na to, aby se jeho poslušnost zlepšila. Aktivně sportujeme (zrovna včera jsme se společně proběhli na in-linech, beru ho na běžky, denně do lesa na dlouhé procházky. Prosím Vás, než příště někoho tak nechutným způsobem osočíte, buďte od té dobroty a přijďte za ním, myslím, že není nutné šiřit pomluvy. Pokud chcete, do naší /psolácké/ návštěvní knihy jsem dala odkaz na Váš článek s tím, aby se lidi z našeho cvičáku vyjádřili, zda s tím souhlasí a jestli opravdu Edika týrám. M+E

Odpovídáte X

Super článek

(Martina a Elly, 6. 6. 2010 20:32)

Píšu ti jedničku s hvězdičkou za článek ... a nestálo by za úvahu. Je fakt super napsaný. Snad si to všichni vezmou k srdci. Je opravdu velká škoda, že nás jezdí na závody tak málo.
Martina

i já mám podobný názor

(Eva a Lavča, 2. 6. 2010 21:20)

máš pravdu - stahováky,elektrický obojky a podobný věcičky jen vypovídaj o majitelích. Lituju takový psíky.Bohužel mám takový případ zrovna na očích. Ve vedlejší ulici mají fenku, křížence,/něco jako labrador/. Nezvládali ji a tak jí pořídili elektrický obojek. Co jsem ale vůbec nemohla rozdejchat bylo, že jí nechali záměrně připustit se sousedovic ridgebackem Zanem. /možná že ho pamatuješ, chodil i do Smečky/ Oba jsou to docela ostří psi, i když majitelé tvrdí jak jsou hodní.Co z toho bude za štěňata nechci ani pomyslet :-(

o lenosti

(Ani a Dante, 24. 5. 2010 12:36)

Dík za ten článek, Svatko, úplně mi mluvíš z duše:-) a i když občas mám chuť toho mýho trdlu hodit přes plot, vím, že s tím, že má kulky prostě můžem oba spokojeně žít, až to podchytíme:-D Takže přejem hodně elánu ve zvládání foxlích draků a těšíme se někdy na úterý:-)

gratulace

(Maruš ze Smečky, 13. 5. 2010 15:19)

Naše zevlácká smečka Ti vřele gratuluje k svátku! Kdybys chtěla vědět, který povely patřej u nás do říše snů, tak řekni, napíšu ti (dlouhej) seznam! Možná něco neumíme, ale zase tě máme rádi:-)

zasmála jsem se

(Helena a Igor, 16. 4. 2010 9:00)

Zasmála jsem se při popisu vaší vycházky a hned koukám na Igíše smířlivěji, i když..., je mu teprve 6 měsíců a lecos už "dokáže"a bůhví co přinese puberta.Přidala jsem odkaz na vaše stránky k Igorovým- www.mypsi.estranky.cz, myslím,že vaše povídání pobaví i poučí hodně lidiček a nejen těch spjatých s foxy.Dík

Výlety

(Eva a Lavča, 12. 4. 2010 22:11)

Tak koukám,že se už taky nemůžeš dočkat a vyrážíte..
My se nechali inspirovat Vaším výletem na Trosky a
vyrazily jsme na velikonoční pondělí. Trasa Sedmihorky-
Trosky a oklikou přes Valdštějn zpět. Celkem asi 23 km, pojato jako příprava na dogtrek.
Na Trosky psíci můžou, takže Lavča /i s paničkou/
vylezla všechny schody úplně v pohodě.A že jich tam je! Ještě že máme z naší školky takovou průpravu!Fox weekend

(Dáša, 6. 4. 2010 13:51)

...ani my nezůstaneme s foxteriéří povahou pozadu...

www.corpus-delicti.cz

(Máří Magdaléna, 21. 3. 2010 16:26)

!!!!!! AHOJ !!!!!!!!
Sekce POVÍDÁNÍ je výborná.
Krtci jsou strašně fajn, taková naše nová TV.

jak prazdniny?:-)

(Lucka&vobludy, 22. 2. 2010 20:22)

Teda, to se jako ulozite k zimnimu spanku tedka na jare? Ja chci cist dalsi zkazky z foxliho zivota:-)

psiaktivity@seznam.cz

(Danka, 6. 2. 2010 16:15)

Dobrý den, dovoluji si Vás pozvat na seminář dog dancingu v Ostravě ve dnech 20.2.-21.2. s Ladou Krejčovou. O více informací piště na výše uvedený email nebo na www.psilaska.cz.

Happy Birthday Bubisku!

(Lucka&Lonepack, 26. 1. 2010 19:32)

Ahoj, prejem vse nejlepsi Bubu k prvnim narozeninam, at vztkveta a ty s ni :-)

pochvala

(barča, 7. 1. 2010 12:56)

ahoj, teda vážně skvělý stránky.Moc jsem se pobavila.Vzhledem k tomu že mám taky doma jednoho foxíčka a druhého zvažuju,vím o čem mluvíš.Přeju pevné nervy:-)

to bylo počteníčko

(jiřina, 3. 1. 2010 15:40)

Ahojáček. Tak jsem si se zájmem přečetla o silvestrovském putování na Ještěd, taky jsem si prohlídla foto. Hezky jste se poradovali! Tak piš dál. ať mám co číst.Před chvílí jsem se vrátila z výšlapu s Wotrafkou, trochu tady poletuje snížeček, ale jinak klídek a pohodička. Akorát mě trošičku malinko SERE. že zítra se jde do procesu. Alespoň, že mám jen do 11:45. Tak si užívejte poslední volníčko a občas dejte vědět, jestli už se psíci porvali nebo musel zasahovat Míra. Zdravím.

Oplacime navstevu

(Lucka&psice (www.lonepack.eu), 7. 12. 2009 21:16)

Zdar predvanocne! Diky za chvalu nasich stranek, na oplatku musim rict ze ty tvoje ctu skoro denne a jsou cim dal lepsi :-) Moc ti preju paradni Bubu, po Artyskovi to musi byt sakra zmena, ale zas nebyt nej tak si ted ani zdaleka nemuzes vazit toho co mas, ne?:-) Tak si krasne uzijte vanoce, pejskum najezte neco dobreho do sosacku a v sobotu nam drzte tlapky, chystame se na nase posledni letosni zavody :-)