Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chcete nám něco sdělit nebo se na něco zeptat? Nechte mi tu úplně až dole svůj vzkaz a pokud budete chtít i kontakt na sebe a já se ráda ozvu zpět.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Článek z EO

(KaTachyon, 30. 7. 2012 18:46)

Dík za článek z EO, to byla rychlost :-) Taky se těším k Silvii do online kurzů, akorát budou ještě muset chvíli počkat, protože budu na škole o něco déle, než by se mi líbilo, a ještě za to budu platit :-)

www.kolijky.weebly.com

(Werů a kolií holky, 26. 7. 2012 13:08)

Dobrý deeeen, ano jsme tam přihlášené :-D no jezdit se podívat ani nemusíte. Jsou to 1. závody a tuším, že všecky hody pokazím :-D Ale aspoň bude srandáááá. Jak se máte vy??? Verča a Miley

Ještě k výstavám

(Maruška, 31. 5. 2012 18:45)

V česku žijou asi dva miliony psů, asi čtvrtina s průkazem původu. To číslo se mi zdá trochu nadsazený, ale budiž. Připomělo mi to důležitou věc - v chovu psů jde o obrovskej byznys a úspěch na výstavě dobře prodává. Ať je to pes nebo slepice, to je buřt.

Re: Ještě k výstavám

(Leila, 31. 5. 2012 21:14)

Nevím tedy o jak velkém byznysu mluvíte :) Já osobně na vrhu prodělala a to docela citelně a o příštím vrhu, kdy jedeme krýt až do Finska raději pomlčím :/. A o tom úspěchu na výstavách... dám teď aktuální příklad - měla jsem štěňata já (fena 2xV a na klubovce VD, pes VD) p. Hutěčka (poradce chovu, vrh po finském psovi - šampionovi, matka také šampionka) a p. Králíčková (rodiče snad multišampioni)... Světe div se, já měla všechna štěňata z domu, ještě jsem si mohla vybírat zájemce a oba výše zmiňovaní měli štěňata ještě ve 3měsících doma a nemohli nikoho najít... Myslím, že to nejsou jen výstavy co prodávají ;)

Klíďo!

(Maruška, 31. 5. 2012 8:04)

Milá naše Svatavo, klidně si globalizuj i do jednoho pytle všechny hoď! U mě by většina rozhodčích neobstála ve standardu "moderní člověk" (středověkej psací stroj, oblečení škoda mluvit, často nezvládnutá "tíha funkce"), takže já mám jasno. Navíc nechat posuzovat bytost, kterou miluju, bez možnosti to nějak zvlášť ovlivnit, to zavání masochismem. Přejem hezkej den!

Re: Klíďo!

(Leila, 31. 5. 2012 10:13)

Dobrý den,

neznám Vás, tak nevím zda-li máte určité plemeno nebo voříška, ovšem výstavy možná můžou zavánět masochismem, ale mají taky selektivní funkci. Ne každý si pořizuje psa, protože je pro něj povahově dokonalý, většinou se musí i líbit. Lidé co si ode mne vzali štěňátka, vždycky odpovídali na dotaz proč foxík, i tím, že se jim líbí. Vzala by jste si plemeno, které se Vám vyloženě nelíbí? Já osobně bych si asi nevzala foxteriéra co měří 50cm v kohotku protože by mi nevlezl do nory, spadal by do large v agility a bylo by to pro něj takřka neuskákatelné a hlavně zdraví huntující. Ano pokud by se stalo, že mi takový pes ze štěňátka vyroste, svět by se nezbořil a já bych si jej nechala a zkusila vymyslet alternativní zabavení, ale osobně, kdybych to věděla dopředu, bych si jej nevybrala a ohlédla se po jiném plemeni. A na tohle ty výstavy slouží... Kdyby u nás byl chov jak v Anglii volný, trošičku se bojím jak by to dopadlo... A jsem ráda, že nás aspoň ty výstavy trochu regulují, i když bych byla radši kdyby to byli hlavně zdravotní výsledky a zkoušky, ale za tohle musí holt u nás zodpovídat sám chovatel.

Leila

Výstavy ...

(Jana & "taky smečkový" choďák Kazan, 31. 5. 2012 13:42)

:))))) Trefnej článek, taky nechápu rozladění lidí z V bez pořadí - pro nás to byl "vrchol" naší krátké výstavní kariéry :)))) Nejsem masochista,
abych tohle absolvovala. Mějte se fajn! www.chlupinuvweb.webnode.cz

Výstavy

(Leila, 30. 5. 2012 23:23)

Zdravím,

myslím, že tvůj článek o výstavách je docela výstižný. Ovšem dovolím si trochu v něčem oponovat - já také z výstavy jezdila "nasraná", ještě když jsem měla pumiho, neb mého psa porážel pes, který toho moc v standardu nepobral, ale byl od známé slečny... a to jsme i toho CAJCe dostali :) Zato jsem přijela naprosto spokojena s výsledkem VD z evropy a klubovky v Maďarsku... :) Ono to nasrání totiž nevyplynulo z toho hodnocení, ale z toho jací jedinci jsou veřejnosti prezentování jako ti správní, což udělá málopočetnému plemeni hodně špatnou reklamu :S Před měsícem jsem na klubovku jela s Entitou pro VD, přihlásila jsem jí vlastně jen z hecu, a taky proto, že jsem se chtěla podívat za známýma a ukázat naší malou holčičku... Teď plánujeme další dvě výstavy (jednu máme pod nosem a je v pěkném prostředí a na druhou se chystají moji odchovánci, aspoň se kouknout, tak to beru jako dobrou příležitost je vidět) :) U Entity počítám s VD u malé Tarušky nejspíše taky, a když to bude jinak tak budu jen a jen potěšena... Osobně si myslím, že o tom jak pes odpovídá exteriéru si rozhoduje každý sám, já mám upletený moc velký bič a kladu si moc velké nároky na V psa (ono to i kdysi tak bylo, že V dostali jen opravdu "krásní" psi a z VD jsme se radovali!!!). Takže prosím neházej všechny vystavující do jednoho pytle :) Rozumím tomu co píšeš, ale prosím neglobalizovat :)) http://lovcuvsen.cz/clanky.php?page=clanky/exterier tady máš můj pohled na tuto problematiku, ač je psáno před dvěma lety, pořád si myslím to samé... :)

Podrbej tu svou foxí smečku
Leila
PS: ještě dodám, že obě holčičky mám ráda a zbožňuji ač jsou v mých očích VD NIKDY bych je nevyměnila :) To samé s Dexíkem - "bohužel" trpí stejným defektem jako Bubíš, ale myslím, že ho to ani páníky nějak netrápí a v mých očích je to furt ten krásný malý Dexa, a rozhodně se za něj nestydím! :)

Nevzdávej se! :o)

(Leila, 10. 4. 2012 15:22)

Ahoj :o)

Pravidelně čtu tvé stránky a musím říct, že s foxíky odvádíš velký kus práce. A chci se přimluvit za Artýska, ne vše je tvá chyba neb foxly to mají v hlavě trochu (no možná víc než trochu) pomotané :oD ale myslím, že bys to vzdávat rozhodně neměla. Jeden motivační příklad tento pes ( http://www.youtube.com/watch?v=cZxocBcikB4 ) dle trenérky neměl žádnou naději někdy vůbec závodit, teď je v A3 kategorii. :o) Já měla před foxinou pumiho, který mi na tréninku utíkal z parkuru a napadal lidi (ten to měl v hlavě ještě víc domotané než foxly :o( ) jakmile se mu zvýšila tvorba adrenalinu v těle přestal vnímat, hluchý, slepý... napadl mi i při flyballu, když někdo procházel kolem dráhy, ale i to se zvládlo... stálo mne to hodně námahy, slz, nervů... Myslím, že Artýs se potřebuje jen rozkoukat, trochu zapracovat na vztahu a bude super agiliťák... Na závody jsi jezdila jako předskokan třeba? Zkus je tak objíždět celý rok, a uvidíš že koncentrace se zlepší... :o)

Jinak 20.10.2012 bude I. Mistrovství foxteriéru v agility při podzimních hopsinkách u Hlučína... máte to sice kus štreky, ale doufám, že Vás tam aspoň s Bubu uvidíme!

Pozdrav celou smečku a nevzdávej to!
Leila a
www.lovcuvsen.cz

výběrové řízení

(Míša a foxíci, 19. 3. 2012 8:17)

Tak s tím výběrovým řízením teda krutě nesouhlasím :-)

Re: výběrové řízení

(Sváťa + foxtrotlíci, 20. 3. 2012 21:41)

Jenomže než já budu moct mít novýho psa, tak zešedivím. Navíc ty moje kopřivy ani mráz nespálí:o))).

Svojetice

(KaTachyon, 19. 3. 2012 17:07)

Ha, já budu mít Yodu, protože cardigan vypadá jako Yoda :-) A Obi Wan se měl jmenovat tátův Škvarek :-)

Re: Svojetice

(Sváťa + foxtrotlíci, 20. 3. 2012 21:40)

Škvarek je dobrý:o))). Rozhodnutí je nezvratné. Joda bude i fenka:o))).

Při čtvrtku.....

(Maruška, 8. 3. 2012 8:32)

Těšila jsem se, jakej najdu anglickej ekvivalent pro sloní mládě:-) A mrtvá hračka mě teda dost zklamala, že je jenom static! Jinak klobouk dolů, hromada odvedený práce. Nevím, jestli i tobě, ale některý S. rady mi přijdou geniální, je fakt dobrá.

To by se mělo tesat do kamene....

(Maruška, 17. 8. 2011 15:25)

.....hlavně úvod a konec. Do autora jsem pro dnešek po uši zamilovaná (je to chlap, že jo?)

Re: To by se mělo tesat do kamene....

(Sváťa, 28. 2. 2012 9:09)

http://www.bcccz.cz/klikr.htm

Pěkné stránečky

(Denda & Kimík & Smajlík, 26. 2. 2012 19:44)

Ahoj, moc díky za krásný vzaz v naší návštěvce. Já jsem se u vás na webu taky slušně pobavila, už jenom proto, že můj Smajlíček mívá občas taky zabijácké sklony, nicméně umíme s tím žít asi jako vy a nijak zvlášť nás to neomezuje :) A stejný názor máme i na Klimešku, moc dobře nechápu, proč ji berou všichni jako modlu... Tak dál piš, já si vás přidám do odkazů, esi můžu, a budu tyto pozitivní vtipné a úžasně psané články navštěvovat :)

Prima počteníčko

(Sláfka , 6. 2. 2012 11:51)

Ahoj dlouho jsem už nikoho ze smečky neviděla ... tak se nám tak trošku stýská O:) ... no a tak jsem si u vás o vás s chutí početla a najednou mám nad těma tvýma darebama úsměv na tváři. Já si vždycky myslela, že vy všechno dáváte levou zadní, protože ty máš tále úsměv na tváři. Tak a´t se prima daří ... zdraví Sláfka, Janek a Ťápinka

Víc, víc, víc!

(KaTachyon, 12. 1. 2012 16:41)

Super články, prosím jich ještě víc, styl psaní potěší snad každého :-)

přepadová vánoční návštěva

(Jana, 28. 12. 2011 10:00)

Ahoj, jste už natěšení na pátek 30.prosince?Tak to je správně,protože se na vás těší a chystá se k vám na vyjedení posledního cukroví od maminek Jana a Jirka.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující »